wypadek dziecka

Dramatyczne wieści napłynęły z województwa opolskiego. W Strzelcach Opolskich doszło do wypadku z udziałem malutkiego dziecka. 1,5-roczny chłopiec wypadł z okna na pierwszym piętrze jednej z kamienic w Strzelcach Opolskich.

Wpadek dziecka w Strzelcach Opolskich

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 6 stycznia w Strzelcach Opolskich. Policja przyjęła zgłoszenie o wypadku dziecka około południa. Maluch wypadł z okna kamienicy przy ulicy Krakowskiej.

Przykrą informację o wypadku potwierdziła przedstawicielka mundurowych. „To półtoraroczny chłopczyk, który był pod opieką ojca w mieszkaniu” – przyznała mł. asp. Dorota Janać.

Według wstępnych ustaleń policji, w chwili wypadku chłopczyk znajdował się pod opieką ojca. Maluch przebywał w pokoju razem ze starszym bratem i tatą. dziecko wyszło jednak na chwilę do drugiego pomieszczenia. Tam weszło na wersalkę, otworzyło okno, a następnie wspięło się na parapet i spadło z wysokości kilku metrów.

Na miejsce wypadku natychmiast wezwano pogotowie. Dziecko przewieziono do szpitala w Opolu. Tam lekarze będą obserwować malucha, a także przeprowadzą niezbędne badania. Dodajmy, iż tuż po wypadku chłopiec był przytomny.

Jak już wspomnieliśmy, w chwili wypadku małoletni był pod opieką ojca. Jego mamy nie było w tym czasie w domu. Koniecznie należy podkreślić, iż oboje rodzice byli trzeźwi. Policja zwróciła uwagę na to, że w rodzinie nie było wcześniej żadnych interwencji.

Okoliczności wypadku zbada teraz Sąd Rodzinny. Postępowanie najprawdopodobniej będzie  dotyczyło odpowiedzialności za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kodeks przewiduje za tego typu przestępstwo karę do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Super Express

Zobacz również: