Maciej Orłoś
foto: YouTube

Ta wiadomość zelektryzowała cały świat. Maciej Orłoś wrócił do „Teleexpressu” po ponad 7 latach. Jednak już po emisji serwisu z jego udziałem prezenter mógł poczuć się nieco zawiedziony.

Maciej Orłoś powrócił do TVP

Popularny dziennikarz powrócił do Telewizji Publicznej po wielu latach przerwy. Po raz ostatni mężczyzna poprowadził „Teleexpress” w 2016 roku. Orłoś pożegnał się z TVP wyjaśniając, iż nie chce firmować swoją twarzą „telewizji, która manipuluje widzami, łamie zasady etyki dziennikarskiej, a dziennikarzom kręgosłupy”.

W czwartek, 4 stycznia Maciej Orłoś powrócił na szklane ekrany w roli prowadzącego lubiany serwis informacyjny TVP. „Witam po krótkiej, 7,5-rocznej przerwie. Bardzo mi miło, że możemy ponownie się zobaczyć. Jak śpiewał Zbigniew Wodecki: lubię wracać tam, gdzie byłem. 'Teleexpress’ wjeżdża na odnowione tory, będzie jechał szybko, dynamicznie, lekko, punktualnie i rzetelnie” – powiedział punktualnie o godzinie 17:00 mężczyzna.

Już po emisji programu w sieci pojawiły się wyniki jego oglądalności. Z pewnością ani Maciej Orłoś, ani nikt z produkcji serwisu nie może być z nich zadowolony.

Otóż „Press” podał, iż pierwsze wydanie reaktywowanego „Teleexpresu” obejrzało średnio około 2,2 mln widzów. W porównaniu do średniej oglądalności serwisu z listopada 2023 roku jest to wynik dużo słabszy. Różnica wynosi 300 tys. osób. Zanim doszło do zmiany władz w TVP program gromadził przed telewizorami około 2,5 mln widzów.

Internauci nie kryją zadowolenia z powrotu prezentera

Chwilę przed wejściem na wizję Maciej Orłoś opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ze studia „Teleexpressu”. Trzeba przyznać, że w większości internauci są zadowoleni z powrotu dziennikarza do Telewizji Publicznej. Pod wpisem mężczyzny pojawiło się dużo pozytywnych komentarzy.

„Nareszcie. Nie zawsze warto czekać aż 10 lat na powrót tam, gdzie się lubi wracać. Pamiętam, jak w 2013 puścili w tym programie materiał regionalnej telewizji o mojej twórczości, a ja żałowałem, że nie trafiło na dzień z Orłosiem…”, „To się nazywa Wielki Powrót!”, „Po raz pierwszy od lat oglądam 'Teleexpress’ „, „Z przyjemnością po latach wróciłam do tego programu” – napisali użytkownicy Instagrama.

źródło: Plejada

Zobacz również: