Katarzyna Bosacka
foto: YouTube

Znana z anteny TVN-u Katarzyna Bosacka przekazała przykrą informację. Nie żyje prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, którą widzowie doskonale pamiętają z programu „Wiem, co jem”. Kobieta, znana jako „profesor Zdrówko”, zmarła 1 stycznia 2024 roku.

Katarzyna Bosacka pożegnała koleżankę z programu

Lubiana dziennikarka zamieściła na swoim Facebooku smutny wpis. „Dziś rano po długiej i ciężkiej chorobie zmarła pani Profesor Małgorzata Kozłowska -Wojciechowska, słynna pani Profesor Zdrówko. Małgosiu, smutno mi i pusto bez ciebie. Do kogo teraz zadzwonię z prośbą o radę?” – napisała Katarzyna Bosacka.

Dodajmy, iż Katarzyna Bosacka wystąpiła razem ze zmarłą profesor w serii „Wiem, co jem”. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska była w tym programie ekspertem żywieniowym.

Wiadomość o śmierci kobiety podał także Marek Nowicki, który wiele razy współpracował ze zmarłą. „Dziś rano odeszła prof. Małgorzata Kozłowska Wojciechowska. Specjalistka chorób wewnętrznych, gastroenterologii, edukacji żywieniowej i dietetyki, wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego” – rozpoczął swój wpis mężczyzna.

„Smutna to dla mnie wiadomość, bo współpracowałem z panią profesor od 25 lat, jeszcze w czasach kiedy pracowała w Instytucie Żywności i Żywienia. Przygotowaliśmy wspólnie mnóstwo materiałów edukacyjnych na temat zdrowego żywienia. Począwszy od tych związanych z emocjonującą wojną masła z margaryną, jaka przewaliła się kiedyś przez Polskę” – dodał dziennikarz.

Na koniec warto wspomnieć, iż zmarła kobieta była wybitnym naukowcem, profesorem nauk medycznych. Specjalizowała się w chorobach wewnętrznych oraz edukacji żywieniowej i dietetyce. Odeszła w wieku 72 lat.

źródło: Pudelek

Zobacz również: