pogoda

Wszyscy zastanawiamy się, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Meteorolodzy przedstawili właśnie prognozy na najbliższe godziny. Niestety nie są to optymistyczne wiadomości.

Pogoda w Święta nie będzie zbyt dobra

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podtrzymał ostrzeżenia (żółte alerty) dotyczące silnego wiatru. „Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu” – przeczytamy chociażby w ostrzeżeniu I stopnia dla powiatu koszalińskiego.

Ponadto, w niektórych częściach Polski niebezpiecznie poziom wód. Wszystko z powodu roztopów. W związku z tym, IMGW wydało czerwone alerty hydrologiczne.

W dniu dzisiejszym tj. w sobotę, 23 grudnia, musimy przygotować się na chłodną pogodę. Mogą wystąpić lokalne burze. „Od niedzieli stopniowo napływać będzie cieplejsza masa powietrza” – podkreślili nieco optymistycznie meteorolodzy.

Synoptycy nie pozostawili już złudzeń odnośnie ewentualnych opadów śniegu w Boże Narodzenie. Nie ma na to żadnych szans.

„W sobotę znajdziemy się w chłodnej masie powietrza – wystąpią opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu i gdzieniegdzie krajobraz się zabieli. Niewykluczone lokalne burze. Od niedzieli stopniowo napływać będzie cieplejsza masa powietrza, a opady śniegu przejdą w deszcz ze śniegiem i deszcz, także marznący, który powodować będzie gołoledź. Na drogach i chodnikach ślisko i niebezpiecznie” – ogłosiło IMGW.

Jednocześnie synoptycy zaznaczyli, że w Wigilię, jak i 25 i 26 grudnia musimy przygotować się na deszcz oraz dodatnią temperaturę. Jak widać, pogoda w Święta będzie daleka od naszych marzeń.

źródło: Goniec

Zobacz również: