Kardynał Stanisław Dziwisz
foto: YouTube

Niepokojące informacje napłynęły z Krakowa. Kardynał Stanisław Dziwisz trafił do szpitala. Duchowny znajduje się pod opieką lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego. Stosowny komunikat wydała Archidiecezja Krakowska.

Stanisław Dziwisz ma infekcję dróg oddechowych

Archidiecezja Krakowska podała dziś przykrą wiadomość. „Informujemy, że Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przyjął proponowaną mu hospitalizację w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ze względu na istniejącą od kilku dni infekcję dróg oddechowych. Prosimy o modlitwę w jego intencji” – przeczytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych komunikacie.

Na temat kłopotów zdrowotnych Kardynała Stanisława Dziwisza wypowiedział się także rzecznik Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Ksiądz Łukasz Michalczewski przede wszystkim poprosił wiernych o modlitwę za szybki powrót do pełni sił duchownego.

Jednocześnie zapewnił, iż sam kardynał również nie ustaje w modlitwie w intencji mieszkańców Krakowa, Archidiecezji oraz całej Polski.

„Ksiądz Kardynał zdaje sobie sprawę, że jest to okres Świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej łączy się w modlitwie z całą Archidiecezją, polecając Bogu wszystkich mieszkańców Krakowa i modląc się przy żłóbku Nowonarodzonego Jezusa za całą naszą Ojczyznę” – podkreślił rzecznik.

Przypomnijmy, iż Kardynał Stanisław Dziwisz ma 84 lata. W latach 2005-2016 stał na czele Archidiecezji Krakowskiej. Jednak większość osób kojarzy go głównie jako osobistego sekretarza Jana Pawła II. Funkcję tę sprawował od 1978 roku do śmierci papieża Polaka.

Po ustąpieniu ze stanowiska Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego został Arcybiskupem Seniorem Archidiecezji Krakowskiej. Stanisław Dziwisz był nagradzany wieloma odznaczeniami zarówno zagranicznymi, jak i polskimi. Wśród nich warto wymienić chociażby Order Orła Białego.

źródło: Onet

Zobacz również: