Dawid Kubacki
foto: YouTube

Wielbiciele skoków narciarskich w naszym kraju nie mają powodów do zadowolenia. Właśnie pojawiła się przykra wiadomość na temat Dawida Kubackiego. Najpierw niepokojące wieści przekazał Polski Związek Narciarski, a później potwierdził trener Thomas Thurnbichler.

Dawid Kubacki nie wystartuje w mistrzostwach Polski

PZPN poinformował, iż 33-letni skoczek z Nowego Targu nie będzie obecny na piątkowych mistrzostwach naszego kraju. „Z powodu choroby w zaplanowanych na dziś Mistrzostwach Polski w Zakopanem nie wystartują Dawid Kubacki oraz Paweł Wąsek” – przekazał Związek.

Na temat nieobecności Dawida Kubackiego i Pawła Wąska wypowiedział się również szkoleniowiec polskiej kadry Thomas Thurnbichler.

„Mamy w drużynie dwie osoby, które zachorowały. W czwartek zaliczyliśmy dobry trening, natomiast w nocy Paweł Wąsek się rozchorował. Ma naprawdę wysoką temperaturę 39 stopni. Na szczęście był sam w pokoju hotelowym. Jest w drodze do domu, a także do lekarza. Tam przejdzie dalsze badania, będzie testowany pod kątem COVID-19 i innych możliwych infekcji” – wyjaśnił Austriak.

„Także ma podwyższoną temperaturę, 38,5 stopnia. Minioną noc spędził w domu, był więc odizolowany od drużyny. Zrobił już test pod kątem COVID-19 i nie jest to COVID. Odbył także teleporadę z lekarzem, który stwierdził, że to grypa” – powiedział z kolei o Dawidzie Kubackim.

Polskim skoczkom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił. Liczymy, że w końcu będziemy mieli okazję cieszyć się z dobrych występów naszej kadry, tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się prestiżowy Turniej Czterech Skoczni.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: