Teresa Lipowska
foto: YouTube

Teresa Lipowska wzięła ostatnio udział w bardzo wzruszającym wydarzeniu. Mowa o Wigilii zorganizowanej w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. W trakcie spotkania aktorka „M jak miłość” poczyniła przejmujące wyznanie.  

Teresa Lipowska zaapelowała do mieszkańców Domu Artystów

Przypomnijmy, iż Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie powstał w 1927 roku dzięki składkom i darowiznom miłośników teatru. W tej chwili w miejscu tym zamieszkuje ponad 50 polskich artystów. Wśród mieszkańców odnajdziemy m.in. Zofię Kucównę oraz Marlenę Milwiw.

Tradycyjnie w grudniu w placówce zorganizowano tradycyjną Wigilię. Dodajmy, że na uroczystości poza mieszkańcami Domu pojawili się także artyści aktywni zawodowo, którzy go wspomagają. Poza tym, nie zabrakło również wolontariuszy oraz władz lokalnych.

Oczywiście zebrani przy wigilijnym stole goście połamali się opłatkiem. Tuż przed tym ważnym elementem spotkania wysłuchano specjalnych wierszy oraz utworu Wojciecha Młynarskiego.

Na tegorocznym wydarzeniu gościły Teresa Lipowska, Ada Godlewska oraz Irena Santor. Pierwsza z pań zwróciła się do pensjonariuszy z poruszającym apelem. Podczas jego wygłaszania aktorka „M jak miłość” poczyniła osobiste wyznanie, które sprawia, że łzy same cisną się do oczu.

W swojej wypowiedzi Teresa Lipowska wspomniała o trudach związanych z samotnością. Jednocześnie zaapelowała, aby mieszkańcy Skolimowa nie zamykali się w sobie, tylko byli otwarci na drugiego człowieka.

Z jej ust padło także osobiste wyznanie. „Wiem, co to samotność, choć ja wciąż pracuję. Kiedy człowiek zostaje sam w pokoju ze swoimi wspomnieniami, bywa smutno” – zaznaczyła. Na koniec Teresa Lipowska odczytała wiersz Jacka Cygana, którego jeden z fragmentów brzmi „nie zamykajcie się od środka”. 

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w mediach społecznościowych na profilu Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.

„Dziś najważniejszy dzień w roku dla DAW w Skolimowie – Spotkanie Wigilijne.W imieniu Prezesa Zasp Krzysztofa Szustera i dyrektor DAW Ewy Jagieły i swoim własnym, przywitała gości, mieszkańców i pracowników prezes Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich Marlena Miarczyńska. Był z nami Burmistrz Konstancina Jeziorna Kazimierz Jańczuk, zaprzyjaźnione gwiazdy: Irena Santor, Teresa Lipowska, Adrianna Godlewska, Grażyna Marzec, dobroczyńcy, samorządowcy, koleżanki i koledzy i młody wolontariusz. Ksiądz Marek w towarzystwie Siostry Marietty pobłogosławił opłatki. Były życzenia, wzruszenia, piękne wiersze, a potem pyszny czerwony barszcz i legendarne już skolimowskie pierogi z kapustą i grzybami. Wisienką na torcie był występ Marka Ravskiego oraz przygotowane przez Fundację prezenty, prezenty od Super Express oraz niespodzianka od Agnieszki Michalczyk i Bogusławy Skwarnej. Wszystkim dziękujemy, życzymy zdrowia, w tym prezesowi Krzysztofowi i Pięknych Świąt, Kochani!” – przeczytamy na Facebooku Fundacji.

źródło: Plotek

Zobacz również: