Celine Dion
foto: YouTube

Bardzo przykre i niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Celine Dion ujrzały światło dzienne. Okazało się, że wielka gwiazda światowej piosenki jest w kiepskim stanie. Niestety, z wokalistką jest coraz gorzej.

Celine Dion nie ma kontroli nad mięśniami

Siostra gwiazdy po raz kolejny udzieliła wywiadu, w którym przekazała informacje na temat jej stanu zdrowia. Niestety nie są to dobre wieści. Okazuje się, że z Celine Dion jest coraz gorzej.

Członkini rodziny wokalistki wyjaśniła, że artystka straciła kontrolę nad własnymi mięśniami. Co gorsza, nie wiadomo także, czy 55-latka kiedykolwiek wróci na scenę.

„Robi, co może, ale nie ma już kontroli nad własnymi mięśniami. To przykre, bo zawsze była bardzo zdyscyplinowana. Zawsze ciężko pracowała” – wyjawiła Claudette Dion.

„To prawda, że jej i naszym marzeniem jest to, żeby jeszcze wróciła na scenę. Ale w jakim wymiarze? Tego nie wiem. Struny głosowe to mięśnie, ale serce to także mięsień. To sytuacja jedna na milion i nie dotknęła zbyt wielu osób, więc naukowcy wciąż potrzebują czasu, żeby ten problem rozpracować” – dodała niezbyt optymistycznie.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż Celine Dion zmaga się z nieuleczalną chorobą, na którą nie ma w tej chwili lekarstwa. Medycy stwierdzili u niej zespół Moerscha-Woltmanna, inaczej nazywany zespołem sztywnego człowieka. Warto wspomnieć, że to niezwykle rzadka przypadłość, która powoduje niekontrolowane skurcze i napięcia mięśni w całym ciele.

W związku z chorobą Celine Dion nie miała innego wyjścia niż odwołać wszystkie zaplanowane koncerty.

„Niedawno zostałam zdiagnozowana. Cierpię na niezwykle rzadką chorobę stiff person syndrome, który dotyka jedną na milion osób. Wciąż poznajemy to schorzenie i teraz wiemy, że to ona powodowała moje ciężkie skurcze mięśniowe. Niestety mają one wpływ na moje życie, sprawiają, że czasem mam problemy z poruszaniem się, nie pozwalają mi na śpiewanie” – ogłosiła jakiś czas temu na Instagramie.

Nieco później dziennikarze donieśli, iż Celine Dion zmaga się z ogromnym bólem i ma trudności z poruszaniem się. Rzekomo przestała wychodzić z domu, gdyż nie chciała, aby fani widzieli ją w takim stanie.

źródło: RMF FM

Zobacz również: