Wiadomości
foto: YouTube

Chociaż w TVP nie doszło jeszcze do zmian wynikających z tegorocznych wyborów, to we flagowym serwisie informacyjnym Telewizji Publicznej już dzieje się źle. Wygląda na to, że „Wiadomości” mają spore kłopoty.

„Wiadomości” mają problemy kadrowe

Ta informacja nie ucieszy fanów „Wiadomości”. Media doniosły, że z serwisu odchodzą na stałe bądź na L4 osoby, które go do tej pory tworzyły. Podobno można mówić wręcz o epidemii L4 oraz rozwiązań umowy.

Z pięciorga gospodarzy głównego wydania „Wiadomości” zostały już tylko dwie prezenterki. Mowa o Edycie Lewandowskiej i Marcie Kielczyk. Co stało się z pozostałymi dziennikarzami? Anna Bogusiewicz oraz dwóch reporterów są na zwolnieniu chorobowym.

„Główne wydanie „Wiadomości” ostatni raz pod koniec listopada. Prezenterka nie pojawia się także w TVP Info, gdzie prowadzi „Plan dnia”. Dziennikarka ma przebywać na zwolnieniu lekarskim, do pracy ma wrócić dopiero pod koniec stycznia” – ogłosił nieoficjalnie serwis Wirtualnemedia.pl.

Mało tego, zdaniem jednego z branżowych portali, w „Wiadomościach” nie zobaczymy już Michała Adamczyka i Danuty Holeckiej.

Przypomnijmy, iż ten pierwszy od września przebywa na urlopie. Jest on związany z informacjami popularnego portalu na temat przeszłości prezentera. Mężczyzna miał usłyszeć zarzuty prokuratorskie za pobicie kochanki.

Co ciekawe, Michał Adamczyk miał rozwiązać swoją umowę B2B z TVP. Na odchodne miał dostać około 200-300 tys. zł z tytułu wypowiedzenia i zakazu konkurencji.

Także Danuta Holecka rozwiązała z Telewizją Publiczną swój kontrakt B2B i umowę etatową. Ostatni raz poprowadziła „Wiadomości” 10 grudnia. Natomiast dwa dni później gwiazda poprowadziła „Minęła 20” w TVP Info.

Innymi dziennikarzami związanymi z „Wiadomościami”, których prawdopodobnie nie zobaczymy już więcej na ekranie są reporterzy Bartosz Łyżwiński oraz Kamil Trzaska. Obaj są na L4. Pierwszy z nich ma podobno złamaną nogę.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że już wcześniej z flagowym serwisem Telewizji Polskiej rozstali się reporterzy Damian Diaz, który odszedł do NBP, Karol Jałtuszewski oraz Bartłomiej Graczak.

źródło: Super Express

Zobacz również: