Magda Gessler
foto: YouTube

Najpopularniejsza restauratorka w naszym kraju znalazła się w opałach. Prokurator sprawdza, czy Magda Gessler nie złamała prawa. Oto, o co jest podejrzewana prowadząca „Kuchenne rewolucje”.

Magda Gessler ma kłopoty w związku z reklamą alkoholu

70-letnia gwiazda TVN wpadła w kłopoty. Dziennikarze donieśli, iż Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Magdę Gessler.

Dokładnie rzecz biorąc chodzi o reklamę alkoholu w mediach społecznościowych restauratorki. Działanie to miało być niezgodne z polskim prawem. W tej chwili sprawę badają śledczy.

„KCPU w maju 2023 r. skierowało do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ujętego w art. 45 [2] ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, polegającego na niezgodnej z ustawą reklamie wina, opublikowanej w marcu 2023 r. na portalu społecznościowym Facebook za pośrednictwem profilu 'Magda Gessler’ „ – przekazał dr n.med. Piotr Jabłoński, dyrektor KCPU.

„Przedmiotowe postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie i dotyczy ono przestępstwa nielegalnej reklamy alkoholu (wina) z art. 45 [2] ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Postępowanie toczy się w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów. Trwa gromadzenie materiału dowodowego” – oświadczył z kolei Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Co ciekawe, jeśli Magda Gessler zostanie uznana za winną, grozi jej grzywna w wysokości do nawet 500 tys. zł.

Na koniec warto wspomnieć, iż podobne kłopoty miały także inne polskie gwiazdy. Mowa o Małgorzacie J., Maćku Musiale, Maffashion, Magdalenie C. oraz Joannie O. Wszyscy oni usłyszeli zarzut nielegalnego promowania alkoholu na swoich profilach w Internecie.

źródło: Super Express

Zobacz również: