nie żyje ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Tragiczne wieści pojawiły się w mediach dziś wieczorem. Nie żyje lubiana przez Polaków aktorka – Zofia Merle. Artystka odeszła w wieku 85 lat.

Zofia Merle zagrała w wielu znanych produkcjach

W środę wieczorem, 13 grudnia media obiegła przykra informacja. Serwisy internetowe podały, iż nie żyje Zofia Merle. Aktorka zyskała sympatię widzów dzięki rolom w takich produkcjach jak m.in. „Miś”, „Klan”, czy „Rozmowy kontrolowane”. Artystka odeszła w wieku 85 lat.

Wspomniana rola pani Steni w serialu TVP „Klan” była bodajże jedną z ostatnich, które przyszło jej zagrać. Kilka lat temu artystka zniknęła z naszych ekranów. Powodem był pogarszający się stan zdrowia.

„Zniknęłam nie dlatego, że byłam w szpitalu. Musiałam po prostu przez jakiś czas odpocząć od pracy. Na lipiec i sierpień wyjechałam za granicę. Na razie więc moje akumulatorki są doładowane” – powiedziała Zofia Merle w 2009 roku.

Lubiana aktorka przeżyła w 2013 r. rodzinną tragedię. Otóż zmarł jedyny syn gwiazdy – Marcin Mayzel. Dodajmy, że mężczyzna był reżyserem pracującym na planach takich seriali jak „Na dobre i na złe”, „Prosto w serce”, czy „Paradoks”.

Równie tragiczny dla Zofii Merle okazał się grudzień 2021 r. Wówczas aktorka straciła także męża. Cios był tym większy, że kobieta przeżyła z mężem Janem Mayzelem aż sześć dekad. Co gorsza, artystka nie mogła uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych ukochanego z powodu na zły stan zdrowia.

Dziś wiemy już, że pani Zofia dołączyła do swoich bliskich. Dziennikarze podali bardzo lakoniczną informację na temat jej śmierci. „Zofia Merle zmarła w Szpitalu Wolskim po długiej i ciężkiej chorobie” – doniosły zwięźle media.

źródło: Fakt

Zobacz również: