pieniądze

Jeszcze tylko kilka dni pozostało, aby złożyć formularz, który uprawnia do otrzymania ulgi. Z pewnością w dobie wysokich cen, każdy sposób jest dobry, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wyjaśniamy komu i co się należy.

Pieniądze dla odbiorców energii elektrycznej od PGE

Jak już wspomnieliśmy, jeszcze tylko niecały tydzień można składać formularze dotyczące ulgi na prąd w 2023 roku. Ze zniżki mogą skorzystać odbiorcy energii elektrycznej od PGE. Dodajmy, że decyzję w tej sprawie podjął Minister Klimatu i Środowiska, wydając 9 września br. stosowne rozporządzenie.

Warto zwrócić uwagę, iż chcąc zaoszczędzić pieniądze w ramach wspomnianej ulgi, nie trzeba spełniać jakiś wygórowanych obostrzeń. Obniżka w wysokości 125 złotych obejmuje zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby pracujące. Co ważne, w jej przypadku nie ma zastosowania kryterium dochodowe.

Poza tym, ulga nie wyklucza możliwości skorzystania z: deklarowanych limitów zużycia, obniżki dla osób niepełnosprawnych, Karty Dużej Rodziny, czy też rolników i odbiorców wrażliwych.

Zatem jakie są kryteria, które pozwalają zaoszczędzić dodatkowe pieniądze? Otóż tak naprawdę należy spełnić tylko jeden z wymienionych poniżej warunków.

  1. W ciągu ostatnich trzech następujących po sobie miesięcy (w okresie od 1 stycznia do 30 września 2023) zmniejszyć zużycie energii o 5% względem analogicznego okresu z zeszłego roku.
  2. Potwierdzić lub zweryfikować poprawność swoich danych i wyrazić zgodę na otrzymywanie od dostawcy korespondencji w formie elektronicznej.
  3. Wyrazić zgodę na otrzymywanie od dostawcy informacji o produktach i oferowanych usługach.
  4. Być prosumentem energii odnawialnej w rozumieniu artykuły 2, pkt 27a ustawy o odnawialnych źródłach energii.
  5. Należeć do jednej z wymienionych grup: posiadacze Karty Dużej Rodziny, osoby z niepełnosprawnością lub zamieszkujące z taką osobą, rolnicy.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, iż formularz pozwalający otrzymać zniżkę, a tym samym zaoszczędzić pieniądze, można znaleźć na stronie dostawcy energii elektrycznej lub w ich aplikacji mobilnej. Poza tym, uprawniony do ulgi może zadzwonić infolinię albo udać się do punktu obsługi klienta.

Na koniec podkreślmy, że 125 złotych nie zostanie zwrócone w formie gotówki lub przelewu na rachunek bankowy. Pieniądze te zostaną uwzględnione, a konkretnie odjęte przy kolejnej opłacie za zużycie energii elektrycznej.

źródło: Polsat News

Zobacz również: