Lech Wałęsa
foto: YouTube

Niepokojące informacje dotyczące Lecha Wałęsy ujrzały światło dzienne. Były prezydent trafił do szpitala. Przykrą wiadomość przekazał sam zainteresowany. Laureat Nagrody Nobla opublikował wymowny wpis w mediach społecznościowych.

Lech Wałęsa ma COVID

We wtorek 5 grudnia była głowa państwa opublikowała na Facebooku niepokojący wpis. Lech Wałęsa poinformował w nim, że ponownie zachorował na COVID. W związku z tym, legenda Solidarności trafiła do szpitala.

„Trafił mnie covid…” – napisał wprost Lech Wałęsa na Facebooku. Do opisu dodał zdjęcie, w którym widzimy go leżącego na szpitalnym łóżku. Na fotografii możemy zauważyć także liczne urządzenia, do których został podłączony polityk.

Na temat stanu zdrowia Lecha Wałęsy wypowiedział się dyrektor jego biura. „Ma typowe objawy koronawirusa. Jest leczony farmakologicznie, jest pod dobrą opieką. Nie jest pod respiratorem” – przyznał w rozmowie z dziennikarzami Marek Kaczmar. „Pan prezydent nie czuje się na szczęście gorzej niż wczoraj” – dodał mężczyzna.

Co ciekawe, w chwili obecnej nie wiadomo, kiedy legendarny polityk wróci z domu. Z pewnością jednak do końca tego tygodnia nie wyjdzie ze szpitala. Tym bardziej, że jak podkreślił Marek Kaczmar, „każdy dzień może przynieść coś nowego”.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż 80-latek już drugi raz zachorował na COVID. Pierwsze zakażenie miało miejsce w styczniu 2022 r.

Byłej głowie państwa życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

źródło: Super Express

Zobacz również: