Michał Wiśniewski
foto: YouTube

Jak dobrze wiemy, pod koniec października tego roku sąd uznał, że Michał Wiśniewski jest winny wyłudzenia 2,8 miliona złotych. Teraz głos w tej bulwersującej sprawie zabrał obrońca celebryty. Z ust adwokata padły stanowcze słowa.

Michał Wiśniewski odczuwa skutki nieprawomocnego wyroku

Nieco ponad miesiąc temu sąd orzekł, iż Michał Wiśniewski jest winny wyłudzenia kwoty w wysokości 2,8 miliona zł od SKOK-u Wołomin. Teraz na temat wyroku wypowiedział się Piotr Podgórski, obrońca „Ich Troje”.

Adwokat celebryty stanowczo zaznaczył, że wyrok wobec jego klienta jest nieprawomocny.

„Szanowni Państwo, działając jako obrońca Pana Michała […] pragnę w pierwszej kolejności poinformować, że wyrok jest nieprawomocny i zostanie od niego złożona apelacja, nad którą pracujemy z zespołem prawników. Nie sposób zgodzić się z motywami sądu podanymi w uzasadnieniu wyroku” – rozpoczął prawnik Michała Wiśniewskiego.

„Wszelkie pozostałe informacje w tej sprawie zostaną ewentualnie przekazane opinii publicznej po złożeniu apelacji. Na obecną chwilę zwracam się z gorącym apelem do mediów o wstrzemięźliwość w wyrażaniu opinii i nieferowanie wyroków. Prawomocny wyrok w tej sprawie zostanie dopiero wydany. Do tej chwili pan Michał Wiśniewski jest osobą niewinną w świetle prawa” – podkreślił Piotr Podgórski.

Co ciekawe, cała sprawa negatywnie odbiła się na stanie psychicznym lidera „Ich Troje”. Doszło nawet do tego, że zagrożone mogą się okazać kontrakty, jakie celebryta ma podpisane z reklamodawcami i producentami koncertów.

Michał Wiśniewski stara się jednak nie poddawać. „To dla mnie zacne, że macie trochę zaufania do mnie w dalszym ciągu. Mimo tego, że ciągle powtarzam i będę powtarzał jak mantrę, że czuję się niewinny… bo jestem niewinny. […] Nawet jeżeli się wam wydaje, że Michał Wiśniewski to Titanic… nic bardziej mylnego. Michał Wiśniewski to łódź podwodna. Mogę zejść na dół, ale zrobię wszystko, co możliwe, żeby z powrotem sobie wypłynąć, bo czuję, że mam dla kogo żyć. […] Pamiętajcie, że stary piernik to też ciacho” – przyznał w oświadczeniu opublikowanym 17 listopada gwiazdor.

źródło: Pomponik

Zobacz również: