papież Franciszek
foto: YouTube

Wierni na całym świecie z niepokojem patrzą na Watykan. Od kilku dni papież Franciszek zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. Dziś tj. 2 grudnia Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wydało najnowszy komunikat w sprawie stanu zdrowia Głowy Kościoła.

Papież Franciszek czuje się coraz lepiej

Ta wiadomość ucieszyła wszystkich wiernych. „Stan zdrowia Franciszka 'poprawia się’ „ – przekazał dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni.

Przedstawiciel Watykanu zabrał głos także w sprawie niedzielnej modlitwy „Anioł Pański”. Wiadomo, że papież Franciszek nie pojawi się w oknie na placu Świętego Piotra. Matteo Bruni podał, iż „aby uniknąć narażenia na nagłe zmiany temperatury, jutro rano papież Franciszek odmówi modlitwę 'Anioł Pański’ z Domu św. Marty”. 

Co ciekawe, jutrzejszy modlitwa z Domu św. Marty będzie transmitowana na żywo w telewizji i na ekranach na Placu św. Piotra przez Vatican Media. Pojawi się także w streamingu na stronie internetowej Vatican News.

Problemy ze zdrowiem Ojca Świętego

Przypomnijmy, iż kłopoty zdrowotne papieża Franciszka ujawniły się w ostatni weekend. Najpierw odwołano sobotnie papieskie audiencje. Natomiast modlitwę „Anioł Pański” Głowa Kościoła odmówiła w kaplicy w Domu św. Marty.

Sam papież Franciszek wytłumaczył wówczas, iż zmaga się ze stanem zapalnym płuc. Na szczęście wykonana tomografia płuc wykluczyła, aby choroba mogła zagrażać życiu i zdrowiu 87-latka.

Niemniej lekarze podjęli decyzje, iż Ojciec Święty nie wyruszy w swoją 45. podróż apostolską. Papież miał udać się do Dubaju na konferencję COP28.

Z kolei w środę Franciszek uczestniczył już w cotygodniowej audiencji generalnej. Jednak jego katecheza została odczytana przez ks. prał. Filippo Ciapanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

źródło: Tysol

Zobacz również: