wokalistka
foto: YouTube

Znana polska wokalistka wpadła w poważne kłopoty. Małgorzata J. usłyszała prokuratorskie zarzuty. Chodzi o reklamę alkoholu. Gwiazda odmówiła składania zeznań w sprawie. 

Wokalistce grozi wysoka grzywna

Ta wiadomość zelektryzowała fanów Małgorzaty J. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota złożyła oskarżenie przeciwko znanej polskiej wokalistce. Dokładnie rzecz biorąc akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego.

Rzecznik warszawskiej prokuratury przekazał, że 32-letnia gwiazda usłyszała zarzut reklamowania wódki „wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi”. Prokurator Szymon Banna dodał, że ze zgromadzonej w czasie śledztwa dokumentacji wynika, że wokalistka promowała alkohol za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie.

„Profil, na którym były zamieszczane sponsorowane przez producenta alkoholu posty, ma ponad 800 tysięcy obserwujących, czyli więcej niż najpoczytniejsza gazeta codzienna wydawana w Polsce. Pamiętać należy, że zasięg nielegalnych reklam, skierowanych głównie do ludzi młodych, był ogromny” – podkreślił prokurator.

„Dostęp do serwisu jest bezpłatny i nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Profil, którego dotyczy niniejsze postępowanie, funkcjonował jako publiczny, a tym samym dostęp do zamieszczonych na nich treści nie był uzależniony od wcześniejszej akceptacji ze strony właściciela profilu” – dodał Szymon Banna.

Co ciekawe, Małgorzata J. odmówiła składania zeznań. Poza tym, 32-latka nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

Jeśli sąd uzna, że rzeczywiście gwiazda złamała prawo, grożą jej surowe konsekwencje. Wokalistka będzie musiała zapłacić karę grzywny, której wysokość może opiewać nawet na 500 tys. zł.

źródło: Fakt

Zobacz również: