Kamil Grosicki
Youtube

Już dzisiaj reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz przeciwko Łotwie. Cóż, nastroje w biało-czerwonym obozie nie są najlepsze. Zwłaszcza, że Polacy zremisowali z Czechami i nie awansują bezpośrednio na Euro 2024. O przyszłoroczne Mistrzostwa Europy przyjdzie nam się bić w barażach. Nim to jednak nastąpi, Polacy mogą zmazać plamę na honorze, wysoko pokonując Łotyszy. Przed tym meczem głos zabrał Kamil Grosicki. Nie zabrakło słów o Robercie Lewandowskim.

Kamil Grosicki w szczerych słowach o Robercie Lewandowskim

Nikt nie ukrywa, że Kamil Grosicki i Robert Lewandowski znają się od lat. Są przyjaciółmi nie tylko na boisku, ale i w życiu prywatnym. Złośliwi powiedzą nawet, że to dzięki Robertowi Lewandowskiemu Kamil Grosicki wciąż znajduje swoje miejsce w kadrze, ale nie jest to oczywiście prawdą, bo „Grosik” kiedy tylko wchodzi na boisko, daje z siebie maksa i nawet nie będąc w pełnej formie, potrafi zrobić różnicę w końcowych fragmentach meczu.

Teraz przed meczem z Łotwą Kamil Grosicki porozmawiał z dziennikarzami podczas programu Sport.pl Live. Padło wiele pytań o reprezentację Polski, ale też o sytuację Roberta Lewandowskiego, który nie tylko przeciwko Czechom zanotował kiepski występ, ale też w ostatnim czasie niewiele daje biało-czerwonym.

Jak można się było domyśleć, Kamil Grosicki stanął w obronie Roberta Lewandowskiego i próbuje się wczuć w sytuację naszego kapitana.

„Robert pewnie sam wie, czy grał dobrze, czy źle, bo analizuje swoją grę. W ostatnich miesiącach na niego spada duża fala krytyki, jeśli chodzi o reprezentację. On wie, że może liczyć na moje wsparcie” – powiedział Kamil Grosicki.

„Jak gramy razem, staram się mu stworzyć sytuację. Robert jest legendą polskiej piłki i wiedział, że przyjdzie słabszy moment w reprezentacji. Jak będą słabsze wyniki, to zawsze kibice i dziennikarze będą uderzać w lidera i kapitana. Wiem, co on przeżywa” – dodał popularny „Grosik”.

źródło: sport.pl

Zobacz również: