Stanisław Tyszka
Youtube

Choć wygląda na to, że Konfederacja nie znajdzie swojego miejsca w większości sejmowej, to posłowie tego ugrupowania nie zamierzają spocząć na laurach. Już złożyli dwa projekty ustaw, z czego jeden dotyczy kwoty wolnej od podatku, a drugi dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców.

Konfederacja składa dwa projekty, a Tyszka atakuje Tuska

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców to obietnica Polski 2050 i PSL-u, a więc koalicji, która startowała do wyborów pod nazwą Koalicja Polska. Jeżeli chodzi o drugi projekt ustawy, złożony przez Konfederację, a więc kwota wolna od podatku, to jedna z propozycji Koalicji Obywatelskiej, która ma przewodniczyć nowemu rządowi.

Co ciekawe, zarówno członkowie, jak i sympatycy Konfederacji oskarżają Koalicję Polską, jak i Koalicję Obywatelską, że podebrały im te pomysły, a teraz wycofują się z ich wprowadzenia. Konfederacja szybkimi projektami ustaw powiedziała więc „sprawdzam”.

„Ja jestem za pełną transparencją i za tym, żeby dyskutować. Jestem, naprawdę zachwycony, że dyskutujemy o pomysłach Konfederacji, ale uwaga to nie są tylko pomysły Konfederacji, bo my rzeczywiście, ja walczę od 10 lat o wyższą kwotę wolną od podatku, składałem takie projekty 8 lat temu w sejmie. W tym momencie złożyliśmy projekt kwoty wolnej od podatku 60 tysięcy złotych, łącząc to z naszym pomysłem 12-krotności pensji minimalnej i to jest pomysł, który podchwycił od nas w kampanii Donald Tusk, czyli przyszły premier Polski prawdopodobnie, więc my mówimy, sprawdzam.” – przyznał Stanisław Tyszka w rozmowie z Marcinem Fijołkiem podczas programu „Graffiti” na antenie Polsatu News.

Stanisław Tyszka mówi nawet, że jeżeli Donald Tusk nie kłamał, to on, jak i cała Konfederacja liczą na szybkie procedowanie podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Najlepiej od razu po tym, jak Donald Tusk zostanie wybrany Premierem.

„Jeżeli nie kłamał w czasie kampanii, jeżeli nie rzucał tych obietnic pochopnie na wiatr tylko dlatego, żeby odebrać elektorat Konfederacji, to w tym momencie liczymy na szybkie uchwalenie i to będzie bardzo dobre dla Polaków, to da olbrzymi kop polskiej gospodarce i Polacy będą bogatsi” – dodał podczas wspomnianej rozmowy Stanisław Tyszka.

źródło: Polsat News

Zobacz również: