Borys Budka
Youtube

Tego można było się spodziewać. Borys Budka grzmi z mównicy sejmowej i wzywa prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka do dymisji.

Borys Budka chce dymisji Daniela Obajtka

Borys Budka bez pardonu zaatakował Daniela Obajtka. Jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej domagając się dymisji szefa Orlenu mówi nawet o tym, że ten jest częścią pisowskiej nomenklatury.

„To jest wójt Pcimia, który dzięki politycznemu wsparciu uciekł z ławy oskarżonych, bo przypomnę zmianę przepisów Kodeksu postępowania karnego, która pozwoliła prokuraturze wycofać akt oskarżenia, a potem umorzyć sprawę Obajtka tylko po to, by mógł zasiadać w agencjach rządowych i spółkach Skarbu Państwa” – przyznał Borys Budka.

Zdaniem Borysa Budki kwestia odejścia z Orlenu to sprawa honoru, którym w odróżnieniu od Mateusza Morawieckiego, Daniel Obajtek powinien umieć się wykazać. „Mam nadzieję, że przynajmniej na koniec on, w przeciwieństwie do pana Morawieckiego, będzie miał odrobinę honoru, położy papiery i poda się do dymisji” – przyznał jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej.

Na odpowiedź Daniela Obajtka nie trzeba było długo czekać. Spodziewana kontra nadeszła szybko i nie brakuje w niej także mocnych słów skierowanych pod adresem Borysa Budki.

„Szanowny panie Budka, dziś Orlen ogłosił przejęcie udziałów w kolejnych złożach w Norwegii, dzięki czemu nasze wydobycie gazu ziemnego wzrośnie w tym kraju o 1/3. Każdego dnia pracujemy nad bezpieczeństwem energetycznym Polski i będziemy to robić tak długo, jak pozwolą na to stosowne organy – również po to, by dłużej zapobiegać rozbijaniu, a może prywatyzacji Orlenu” – przyznał Daniel Obajtek, wyraźnie sugerując, że działania Koalicji Obywatelskiej były na szkodę Orlenu, czemu on sam wraz ze swoimi ludźmi dał kres.

źródło: 300polityka

Zobacz również: