reprezentacja Polski
Youtube

Wygląda na to, że wszystko jest już znane, jeżeli chodzi o skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami. Biało-czerwoni zmierzą się z południowymi sąsiadami w ramach eliminacji Euro 2024, a mecz zostanie rozegrany w piątek, 17 listopada i rozpocznie się o godzinie 20:45. Na kogo postawi Michał Probierz?

Takim składem Polska zagra przeciwko Czechom

Do wczoraj dziennikarze zastanawiali się na kogo postawi Michał Probierz. Padały różne propozycje i pojawiały się liczne domysły, ale wygląda na to, że znamy już odpowiedź jak będzie wyglądał skład Polski na Czechy. Wszystko za sprawą wewnętrznej gierki, w której Probierz dał prawdopodobnie ogrywać się jedenastce na najbliższy mecz.

Michał Probierz zagra prawdopodobnie z wahadłowymi i dwójką napastników. Zacznijmy jednak od bramki, w której stanie niepodważalny numer jeden, a więc Wojciech Szczęsny. Trójkę środkowych obrońców mają tworzyć Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz i Jakub Kiwior. Nowością są dwaj pierwsi, którzy nie mieli do tej pory okazji grać u Probierza, a Bednarek wraca do łask selekcjonera.

Na wahadłach zagrają Przemysław Frankowski i Nicola Zalewski, którzy śmiało w trakcie meczu mogą się wymieniać stronami. W środku pola zobaczymy Damiana Szymańskiego i Bartosza Slisza, który wydaje się jednym z największych pewniaków w talii Probierza.

Za dwójką napastników, którą stworzą Robert Lewandowski i Karol Świderski ma zagrać podwieszony Piotr Zieliński. Niewykluczone, że w przypadku działań defensywnych, do pomocy cofać będzie się także Karol Świderski, a Robert Lewandowski będzie jedynym klasycznym napastnikiem.

Oto skład Polski na mecz z Czechami:

Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Nicola Zalewski – Piotr Zieliński – Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni chcąc zachować szanse na bezpośredni awans na Euro 2024 muszą pokonać Czechów oraz liczyć na korzystny układ wyników w meczach reprezentacji Mołdawii. Będzie o to niezwykle ciężko.

Zobacz również: