Paweł Kukiz
Youtube

Paweł Kukiz startował z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskał mandat X kadencji jako lider opolskiej listy. Okazuje się jednak, że wkrótce drogi Pawła Kukiza i PiS-u mogą się rozejść. Polityk podjął bowiem dość niespodziewaną decyzję.

Paweł Kukiz tworzy własne koło, a politycy PiS mówią o zdradzie

Choć Paweł Kukiz startował jako jedynka na opolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości, to tuż po zaprzysiężeniu na posła X kadencji przyznał, że nie dołączy do klubu PiS i utworzy własne koło. Takie informacje potwierdzają między innymi dziennikarze portalu Onet. Zresztą sam Paweł Kukiz jak mówił, tak zrobił. W utworzonym przez niego kole poselskim znaleźli się także Marek Jakubiak i Jarosław Sachajko.

Można było się spodziewać, że taki ruch Pawła Kukiza spotka się z ogromną krytyką. I co ciekawe, spadły na niego nie tylko gromy ze środowiska Prawa i Sprawiedliwości, ale też z kręgu Koalicji Obywatelskiej.

„Pod płaszczykiem tych ideałów nawiązał współpracę z formacją, która jest ich zaprzeczeniem. Teraz może kalkulować, że głosy jego oraz dwójki jego posłów mogą być potrzebne przy głosowaniach wymagających większości 3/5 Sejmu i próbować coś na tym ugrywać”  – przyznał Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, który porozmawiał z lokalnym portalem opolska360.pl.

„Skorzystał z naszej jedynki, a teraz ogłasza wszem i wobec, że nie jest pisowcem. To infantylne i mało profesjonalne. Wiele osób jest nim rozczarowanych.” – przyznał z kolei jeden z polityków PiS w rozmowie z Onetem, chcący zachować anonimowość. Inny z polityków Prawa i Sprawiedliwości mówi wprost, nazywając zachowanie Pawła Kukiza „zdradą”.

źródło: Onet, opolska360.pl, media

Zobacz również: