Krzysztof Krawczyk
foto: YouTube

Trudno powstrzymać emocje, gdy dowiadujemy się, iż grób Krzysztofa Krawczyka stał się obiektem wandalizmu. Z tego powodu wdowa po artyście musiała podjąć stanowczą decyzję. Za pośrednictwem Facebooka poinformował o niej przyjaciel rodziny – Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk nie żyje od blisko 3 lat

Przypomnijmy, iż wybitny muzyk odszedł 5 kwietnia 2021 roku. Wdowa po muzyku wyznała, że jej mąż nie zmarł na COVID-19, jak początkowo mówiono. Przyczyną miał być szereg chorób współistniejących, na które cierpiał jeszcze przed zakażeniem koronawirusem.

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka odbyły się 10 kwietnia 2021 roku. Mężczyzna spoczął nad cmentarzu w Grotnikach.  Co ciekawe, miejsce to jest często odwiedzane przez fanów zmarłego.

Niestety niedawno Andrzej Kosmala ujawnił, że grób wokalisty stał się wielokrotnie obiektem ataków wandali. Z tego powodu Ewa Krawczyk zdecydowała się podjąć stanowcze kroki, aby zapobiec kolejnym takim działaniom w przyszłości.

Ja wyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych przyjaciel Krzysztofa Krawczyka, wdowa po artyście wymieniła rodzaj kostki obok jego nagrobku. Kobieta musiała to zrobić, gdyż wandale często wylewali na grób różne ciekłe substancje. Zostawiały one nieestetyczne ślady oraz wsiąkały w betonowe struktury, niszcząc je.

„Wiecie dlaczego Ewa musiała wymienić kostkę betonową na brukową? Bo złośliwcy rozlewali wosk i inne tłuszcze, które wsiąkały w beton.Teraz już tak nie będzie. Żyjemy niestety w kraju zawistnych ludzi! Jakie to przykre, że nawet po śmierci wybitnego artysty nie potrafią uszanować jego postaci i dorobku” – napisał na Facebooku Andrzej Kosmala.

Dodajmy, że do wpisu mężczyzna dodał zdjęcia nowego nagrobka zmarłego piosenkarza.

Pod wspomnianym postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci byli wyraźnie poruszeni tym, co przeczytali.

„Brak słów na takich ludzi po prostu nie szanują pamięci artysty nie szanują pięknej pracy rodziny która dba o wszystko a przede wszystkim o dobre imię”, „Panie Andrzej Kosmala ludzka zawiść i głupota nie zna granic” – grzmieli użytkownicy Facebooka.

źródło: Jastrząb Post

Zobacz również: