Jerzy S.
foto: YouTube

Nowe wiadomości w sprawie znanego aktora Jerzego S. Właśnie zapadł kolejny już wyrok dotyczący prowadzenia samochodu przez artystę pod wpływem alkoholu. Co ciekawe, sąd zmienił wcześniejsze orzeczenie na niekorzyść mężczyzny.

Jerzy S. musi zapłacić wyższą karę grzywny

Przypomnijmy, iż 76-letni aktora w październiku 2022 r. kierował samochodem pod wpływem alkoholu. W czasie jazdy doszło do zdarzenia drogowego. Jerzy S. uderzył motocyklistę.

Policjanci zbadali gwiazdę polskiego kina. Badanie alkomatem wykazało, że artysta miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Dodajmy, że dzień po zdarzeniu Jerzy S. za pośrednictwem konta syna Macieja, na Facebooku wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie.

Podczas pierwszego postępowania sąd orzekł, że Jerzy S. jest winny zarzucanych mu czynów. Jednocześnie zarządził wobec niego karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych w kwocie 60 zł.

To jednak nie wszystkie przykre dla gwiazdora konsekwencje jazdy po pijanemu. 76-latek otrzymał 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Poza tym, musiał wpłacić 6 tys. zł na fundusz postpenitencjarny oraz 4288 zł na rzecz skarbu państwa, na poczet kosztów sądowych.

Jak się okazuje, w kolejnych miesiącach sąd znowu zajął się sprawą Jerzego S. W marcu tego roku krakowski Sąd Okręgowy wydał drugi wyrok. Wobec artysty orzeczono karę grzywny w wysokości 3 tys. zł.

Sprzeciw w stosunku do tego wyroku wniosła prokuratura. Jej zdaniem zarządzona przez sąd kara grzywny jest niewspółmierna do popełnionego przez artystę czynu. Jednocześnie prokurator domagał się rozpoznania sprawy Jerzego S. na zasadach ogólnych.

Natomiast dziś tj. 11 grudnia zapadł kolejny wyrok. Tym razem orzekł go Sąd Rejonowy Kraków-Krowodrza. Dziennikarze donieśli, iż Jerzy S. został uznany za winnego i ukarany 4 tys. zł grzywny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Tym samym sąd zmienił decyzję na niekorzyść aktora i podwyższył grzywnę, która była wcześniej na niego nałożona.

źródło: Plejada

Zobacz również: