Szymon Hołownia
foto: YouTube

Ta informacja musiała ucieszyć marszałka Szymona Hołownię. Chodzi o wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych w naszym kraju. Nie ma wątpliwości, że Polska 2050 ma powody do zadowolenia. W przeciwieństwie do swoich politycznych rywali. Oto szczegóły.

Szymon Hołownia i jego ugrupowanie zyskują coraz większe poparcie

Przypomnijmy, iż 47-letni polityk od niedawna piastuje funkcję Marszałka Sejmu. Najwyraźniej Szymon Hołownia dobrze odnalazł się w nowej roli. Świadczy o tym fakt, że przypuszczalnie dzięki liderowi Polski 2050, transmisje z obrad cieszą się sporym zainteresowaniem.

Wydaje się, iż cięty język nowego marszałka sprawił, że coraz więcej Polaków zaczyna śledzić, a co najważniejsze interesować się rodzimą polityką. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wyraźnie pokazuje, iż partia, której lideruje Szymon Hołownia, zyskuje coraz większe poparcie. Informacja ta powinna cieszyć 47-latka tym bardziej, że dwaj najwięksi rywale jego ugrupowania tracą punkty procentowe.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Otóż z badania wynika, że Prawo i Sprawiedliwość nadal cieszy się największym poparciem (31,5%). Trzeba jednak zauważyć, iż jest ono o 1% mniejsze niż w poprzednim sondażu, a także o 4% mniejsze niż w wyborach z 15 października.

Na drugiej pozycji uplasowała się Koalicja Obywatelska. To ugrupowanie popiera aktualnie 27% Polaków. W porównaniu z poprzednim badaniem to o 2,2% mniej.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z Polską 2050. Partia Szymona Hołowni może się pochwalić 10,3% poparciem. To wynik o 3% lepszy niż poprzednio.

Wyniki skomentował szef IBRiS. „Szymon Hołownia objął stanowisko marszałka Sejmu, najwyższe uzyskane dla opozycji i jak na razie jedyne. Na nim ogniskuje się więc cała uwaga społeczna. A Donald Tusk, bardzo aktywny i widoczny przed wyborami, nie jest teraz frontmanem. Natomiast marszałka Hołowni jest wszędzie dużo i na pewno bardziej go widać niż przed wyborami” – powiedział Marcin Duma.

źródło: Super Express

Zobacz również: