Dwa etapy obwodnicy w Drezdenku już powstały. Jesteśmy w połowie. Pozostał najdroższy odcinek z przeprawą przez Noteć. 

Na wczorajszym spotkaniu w Strzelcach Krajeńskich, posłanka Krystyna Sibińska podkreślała, że aby mógł ruszyć kolejny i najdroższy etap budowy obwodnicy w Drezdenku niezbędne jest porozumienie ponad podziałami politycznymi. Tak naprawdę został najdroższy odcinek z przeprawą przez Noteć, by dokończyć, jakże ważne, przedsięwzięcie infrastrukturalne. Mieszkańcy Drezdenka dość często pytają o kolejny etap budowy, są wyraźnie nim zainteresowani, o czym dają znać na portalach społecznościowych. Burmistrzowie miasta Drezdenko również często podkreślają, że jest to dla nich bardzo istotna sprawa, dlatego również interweniowali w tej sprawie w odpowiednich instytucjach.

Kompromis ws. obwodnicy Drezdenka? To możliwe. Plan jest. Musimy tylko uruchomić domino dobrej woli:
Rada Miejska w Drezdenku
Rada Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego
Zarząd Dróg Wojewódzkich
Krajowy Plan Odbudowy
Przypomnę: dwa etapy obwodnicy Drezdenka już powstały . Jesteśmy w połowie. Pozostał najdroższy odcinek z przeprawą przez Noteć. Jego sfinansowanie to 1/3 rocznego budżetu Zarządu Dróg Wojewódzkich. Dlatego Jolanta Con i Andrzej Bajko
wyszli z propozycją 15% wkładu własnego środków samorządowych i 85% z funduszu Krajowego Planu Odbudowy.
Podała na portalu społecznościowym posłanka Krystyna Sibińska i dodała również, że nie wyobraża sobie, aby ktokolwiek w gminie lub powiacie był przeciwko tej idei. Sibińska wyraźnie zaapelowała o porozumienie ponad podziałami politycznymi.
Obwodnica w Drezdenku, to dość gorący temat, do którego wracano wielokrotnie w kontekście zmniejszenia natężenia ruchu drogowego w ścisłym centrum Drezdenka – często na zakrętach ścierają się ze sobą samochody ciężarowe, co było przyczyną wielu kolizji i śmiertelnych wypadków.
Fot. https://www.facebook.com/k.sibinska/posts/1413902428946637