W Rąpinie (woj. lubuskie, gmina Drezdenko), nieopodal głównej drogi błąkały się dwa pieski. W sobotę zauważyło je małżeństwo Darek i Paulina Walerychowie. W zabezpieczeniu piesków pomogła im koleżanka Kasia Mądra.

Z żoną zauważyliśmy w sobotę wieczorem dwa pieski błąkające się przy głównej drodze w Rąpinie – opowiada pan Darek Walerych, strażak z Drezdenka – chcieliśmy je zabezpieczyć, pomogła nam w tym koleżanka Kasia Mądra, która ma kontakt z fundacją Arka dla zwierząt.

Arka dla zwierząt umieściła na Facebooku dwa wpisy, w jednym padło pytanie, czy ktoś zna pieski z Rąpina i czy szuka ich. W drugim poście Arka poinformowała, że pieski są zabezpieczone na 2-3 dni, więc potrzebny jest dla nich tymczasowy dom.

Psiaki, to obraz rozpaczy. Wygłodniałe, brudne, mniejszy piesek to sunia, prawdopodobnie w ciąży. Większy piesek ma ślad po łańcuchu. Łańcuch leżał obok psin w miejscu, gdzie siedziały. Porzucone? Wygląda, że tak. Ale może zna ktoś te psiaki?

Podała Arka dla zwierząt.

Apelujemy o pomoc dla znalezionych piesków. Jeśli ktokolwiek zna pieski, proszony jest o kontakt z fundacją Arka dla zwierząt. O kontakt proszone są również osoby, które zechciałby zaopiekować się pieskami.

Fot. Arka dla zwierząt