Kosin w woj. lubuskim, w gminie Drezdenko, to wieś, w której domy usytuowane są w dużej odległości od głównej ulicy, przez co przypadkowi kierowcy wyrzucają tutaj zwierzęta domowe, a nawet śmieci. 
Naszą wieś niejednokrotnie odwiedzają smakosze, miłośnicy koni i swojskich wyrobów, a od niedawna … bałaganiarze, osoby niedbające o środowisko, często wyrzucające przy przystankach autobusowych, lasku i w rowach śmieci oraz tak zwane samochodówki. Ostatnie dni przyciągnęły do naszej wsi ludzi żyjących na bakier z przyrodą.
Jest nam bardzo przykro, że wieś, o której porządek dbają wszyscy mieszkańcy Kosina, notorycznie zaśmiecana jest przez ludzi chcących w szybki sposób pozbyć się swoich problemów w postaci odpadów .
Przedstawiamy zdjęcia nadesłane przez naszych mieszkańców. Apelujemy, więc do każdego, kto jest świadkiem podrzucania śmieci o niezwłoczną reakcję i powiadomienie odpowiednich służb oraz sołtysa. A tych, którzy nie wiedzą, pragniemy poinformować, że w naszej gminie istnieją punkty, w których przyjmowane są takowe odpady.
Wystarczy na chwilę wysilić swoje półkule mózgowe i porządnie się zastanowić, zanim znów przyczynimy się do zanieczyszczenia środowiska.
Sołtys Kosina Mariusz Gulajew
I
Rada Sołecka