Dziś w Drezdenku dyrekcja przedszkola przy ul. Kopernika otrzymała alarm o broni biologicznej. Policjanci potwierdzili informację dodając, że podobny alarm dostało wczoraj przedszkole, oddalone kilkanaście kilometrów od sąsiedniego miasteczka, za Strzelcami Krajeńskimi. 

Jak informuje nas rzecznik komendy w Strzelcach Krajeńskich, mł. asp. Tomasz Bartos, wczoraj, w przedszkolu pod Strzelcami Krajeńskimi, dyrekcja otrzymała fałszywy alarm o broni biologicznej, ewakuowano dzieci z przedszkola. Dziś taki sam alarm otrzymała dyrekcja przedszkola w Drezdenku przy ul. Kopernika. Dzieci w ramach ewakuacji wyszły na spacer, aby nie siać paniki. Policjant podkreśla wzorową postawę dyrekcji, ponieważ nie można lekceważyć żadnego zgłoszenia. Tomasz Bartos zapowiedział, że osobie, która fałszywie alarmuje o broni biologicznej i powoduje panikę oraz dezorganizację przedszkoli, grozi surowa kara.

Po kilku godzinach redakcja Twoje Wieści otrzymała informację od rodziców uczniów ze szkoły podstawowej w Niegosławiu, że ta szkoła również otrzymała alarm bombowy. Ewakuowano dzieci ze szkoły. Uczniowie dzwonili do rodziców z informacją, że muszą ich zabrać do domu. 

Takie fałszywe alarmy miały już miejsce na terenie gminy Strzelce Kraj. i Drezdenko w kwietniu, ale wtedy alarmy bombowe otrzymały; drezdenecka i strzelecka sieć marketów Biedronka. Pisaliśmy o tym w ostatnim numerze. Dowcipnisiów czeka surowa kara, policjanci próbują ustalić od kogo nadeszły fałszywe zgłoszenia.