Już od 4 lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników. Bywały dla nas i wielkie momenty, naszej uczennicy, Amelii Wiśniewskiej,  udało się dojść do finału konkursu, który odbywa się w Katowicach.

W tym roku ze względu na pandemię, zmieniono trochę zasady konkursu, kończy się on w całej Polsce na etapie powiatowym. Niemniej chcielibyśmy pochwalić się zdobyciem Certyfikatu Wielkiej Ligi Czytelników. Jesteśmy „Placówką Aktywnie Promującą Czytelnictwo”.

Cieszymy się również osiągnięciami naszych uczniów, tytuł I Wicemistrza Powiatu Wielkiej Ligi Czytelników w kategorii klas I-IV uzyskali uczniowie klasy II: Tomasz Pienio i Hubert Wiśniewski, zaś w kategorii klas V-VIII taki sam tytuł uzyskała uczennica klasy VI Amelia Wiśniewska.

Jako koordynator powiatowy chciałabym pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu z naszego powiatu: uczniom SP w Goszczanowie i Niegosławiu oraz SP nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku.

Zapraszam do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Koordynator Powiatowy WLC

Wioletta Flak