Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku; Małgorzata Sadowska i Kamila Kowalczyk, w geście solidarności ze swoimi uczniami, wykonały pojedyncze literki, które poprzyklejały na szybach okien szkolnych, z literek wyszły trzy słowa: TĘSKNIMY ZA WAMI.

Z powodu pandemii, uczniowie nie uczęszczają do szkół już prawie trzy miesiące. Kontakty nauczycieli z uczniami są regularne, ponieważ uczniowie codziennie odsyłają swoim nauczycielom prace domowe. Niestandardowa forma kontaktów – wymuszona trudną i precedensową sytuacją – sprowadzająca się to strefy on-line, powoduje, że nauczycielom brakuje żywego kontaktu ze swoimi podopiecznymi. Uczniowie również coraz częściej przyznają w wywiadach, że wolą tradycyjne lekcje w szkole, ponieważ wtedy mogą zapytać nauczyciela o coś, czego nie rozumieją, pójść do tablicy, wspólnie rozwiązać zadania. Sytuacja jest dość dynamiczna, żadne zapewnienie powrotu do szkoły nie gwarantuje, że faktycznie tak się stanie. Prognozy co do dat zmieniają się, może nie z prędkością światła, ale jednak dość szybko i często. Wszyscy niecierpliwie czekają na koniec pandemii, nikt jednak nie wie, kiedy miałoby to nastąpić, a tymczasem nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku w geście solidarności ze swoimi uczniami, wykonały pojedyncze literki, które poprzyklejały na szybkach szkolnych okien, z literek wyszły trzy słowa: TĘSKNIMY ZA WAMI. 

Odzew uczniów i ich rodziców jest niezwykle miły, przesyłają nauczycielkom wirtualne serduszka i przyznają, że również tęsknią.

Bardzo tęsknimy za naszymi uczniami, ale wiemy, że musimy ich wspierać na miarę naszych możliwości. Mamy nadzieję, że pandemia wreszcie skończy się i wszystko wróci szybko do normy.

Powiedziała pani Kamila Kowalczyk, nauczycielka SP 1 w Drezdenku.