Jak poinformował dziś na swojej oficjalnej stronie Powiat Strzelecko-Drezdenecki, zarząd powiatu przeznaczył aż 50 000 zł na walkę z koronawirusem.

Dziś odbyło się posiedzenie zarządu Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, w którym wziął również udział prezes Szpitala Powiatowego w Drezdenku, Maciej Bak. Prezes przedstawił bieżącą sytuację szpitala związaną z epidemią koronawirusa, mówił o potrzebach szpitala, w tym także o niezbędnych narzędziach zapewniających bezpieczeństwo personelowi medycznemu.

Zarząd Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego jednogłośnie podjął decyzję o przeznaczeniu środków finansowych w kwocie 50 000 zł na walkę z koronawirusem. Kolejne środki finansowe będą uruchamiane w zależności od panującej sytuacji i potrzeb.
– czytamy na oficjalnej stronie Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego.
Dodatkowo Szpital apeluje o pomoc zarówno finansową, jak i związaną z wyposażeniem typu maseczki i rękawiczki. Treść apelu można odczytać na poniższym plakacie. Od wczoraj ruszyła oficjalna akcja pomocy szpitalowi. Podkreślić należy, że nie jest to jedyny szpital w kraju, który prosi o pomoc, takich jest znacznie więcej, choćby ten w Zielonej Górze, czy w Szczecinie, gdzie przyjęto już pacjentów z koronawirusem.