Wczoraj w OREW otrzymałam od dzieci i od Pani Dyrektor Aliny Michalak piękne kartki świąteczne. Nie spodziewalam się tak cudnego gestu. Wizyta w OREW zapadnie w mojej głowie już na zawsze.

Kartki wykonane przez dzieci przy pomocy opiekunów/ Fot. Paulina Zych.
Kartki wykonane przez dzieci przy pomocy opiekunów/ Fot. Paulina Zych.

To miejsce, o którym dotychczas tylko słyszałam, ale nigdy nie byłam: dzieci mają wspaniałych opiekunów i mimo przeciwności losu są szczęśliwe dzięki miłości i trosce, jaką otrzymują od pracowników OREW – choć ja bym ich nie nazwała pracownikami, przecież opiekują się nimi jak własnymi dziećmi, więc są kimś bliższym, kimś wyjątkowym i ważnym (a może najważniejszym). Przy okazji odwiedzin dowiedziałam się, że OREW potrzebuje dla swoich podopiecznych środków czystości, na które po prostu nie wystarcza funduszy. Dzieci potrzebują: chusteczki nawilżające, chusteczki papierowe, rękawiczki jednorazowe, ręczniki papierowe, mydła w płynie, etc.

Plakat OREW w Drezdenku.
Plakat OREW w Drezdenku.

Wierzę, że jeśli każdy mieszkaniec Gminy Drezdenka (i nie tylko) dorzuci coś od siebie, to tym dzieciom nie zabraknie podstawowych przedmiotów czystości. Opiekunki muszą dbać o dzieci, wycierać im buźkę, rączki, czasem zmieniać pampersy, a finanse są ograniczone. Wiem, że w naszej gminie są ludzie o złotych sercach. Środki czystości można dostarczać bezpośrednio do OREW przy ul. Milickiej w Drezdenku (dawne liceum w lesie).

Razem możemy więcej!

Paulina Zych