Mowa o dwóch młodych ludziach z zupełnie różnych nurtów muzycznych, mieszkają też w dwóch różnych miejscowościach w Polsce – łączy ich muzyka i pasja. 

Aleksander Frąszczak to syn państwa Iwony i Artura Frąszczaków, dumny Tata ogłosił wielki sukces – Aleksander zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym w Kijowie w kategorii instrumentów dętych. Cała gmina Drezdenko pęka z dumy, gdyż nasz młody i utalentowany muzyk godnie reprezentował Polskę, Drezdenko i wreszcie Gościm –  to miejscowość, która dzięki jego rodzicom pachnie świeżutkim polskim chlebem. W małych miejscowościach rodzą się wielkie talenty.

Dziś kolejnym ważnym momentem ze świata muzyki było zwycięstwo Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019. Viki urodziła się w Hamburgu, ale ma romskie pochodzenie. Jej starsza siostra jest kompozytorką i autorką tekstów. Od dawna w Radio Eska można było dość często słuchać piosenki Gabor „Superhero”. Już okrzyknięto ją mianem „nowej superhero polskiej sceny muzycznej”.

Mamy dziś wielkie powody do dumy! Być może jest to bez znaczenia, ale 24 listopada przypada rocznica śmierci Freddiego Mercury’ego – brytyjskiego piosenkarza rockowego znanego na całym świecie z charakterystycznego wąsika, ale PRZEDE WSZYSTKIM niesamowitego talentu muzycznego!

Gratulacje dla młodych zwycięzców i powodzenia w dalszej karierze muzycznej!