Od niedawna w naszym mieście funkcjonuje Akademia Biznesu i Samorozwoju „Diamond”, założona przez Panią Katarzynę Romanowską. Czym zajmuje się wyżej wymieniona „szkoła”? Jest ona skierowana w głównej mierze do drezdeneckiej młodzieży, która na spotkaniach ma możliwość zdobycia wiedzy z zakresu biznesu, zakładania i sprawnego kierowania własną firmą.

Zdjęcia pochodzą z pierwszych zajęć, które poprowadził Piotr Woronin/ Fot. K. Romanowska. 

Kurs ma formę warsztatów, w których uczestnicy otrzymują interesujące i przydatne materiały oraz w formie dyskusji i ćwiczeń zdobywają użyteczną wiedzę. Prowadzeniem kursu zajmują się osoby, które z szeroko pojętym biznesem maja styczność na co dzień. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, przeważnie w soboty i trwają cztery godziny.

Pierwszą osobą, która poprowadziła wczorajsze zajęcia był Wojciech Graczyk. Jest to osiemnastolatek, który na swoim koncie ma już wydanie własnej książki, prowadzenie kursów biznesowych i imponujące plany na przyszłość. Niezwykle inspirujące i pouczające spotkanie.

Książka Graczyka/ Fot. I. Wojas.
Książka Graczyka/ Fot. I. Wojas.

Uczestniczyłam w pierwszym spotkaniu i polecam je wszystkim, którzy ambitnie podchodzą do własnej przyszłości. Jako młoda mieszkanka Drezdenka, mogę śmiało stwierdzić, że takie szkolenie jest innowacją w naszym regionie, które daje młodym ludziom szerokie możliwości i perspektywy na dorosłe życie.

Inga Wojas