Ideą marki Dino, która powstała w 1999 roku, jest motto przewodnie „Najbliżej Ciebie”. Market budowany od podstaw na polskim kapitale zaczynał głównie na terenie województwa wielkopolskiego. W kolejnych latach założyciel pracował intensywnie nad nowymi lokalizacjami dla swojej marki i tak dziś jest już 1000 placówek zlokalizowanych w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim.

Ale to nie wszystko, Dino otworzyło również w 2011 roku fundację pod nazwą „Fundacja Dino Bliżej Ciebie”, która kieruje się sentencją: „Nieważne ile posiadasz, ważne ile potrafisz podarować innym ludziom” i wspiera działania osób potrzebujących pomocy.

Obecnie w Drezdenku jest już przygotowany do otwarcia kolejny market Dino. Pierwszy otwarto przy ul. Piłsudskiego 10 (tuż za szpitalem). Jedni klienci chwalą market za polskie produkty i mówią, że podczas zakupów głównie przyświeca im idea wspierania polskich przedsiębiorców, a drudzy narzekają na niezbyt korzystne ceny i mniejszy asortyment w porównaniu z większymi marketami.

Na oficjalnej stronie marketu Dino można składać CV w sprawie pracy na stanowisku kierowniczym w drugim – jeszcze nieotwartym – punkcie (usytuowanym tuż przy Lidlu).

W Drezdenku jest już dość sporo marketów typu: Biedronka (w której mieszkańcy najczęściej zaopatrują się ze względu na bardzo korzystne ceny), Lidl, Lewiatan (otwarty również w niedzielę i święta, co znacznie podnosi jego atrakcyjność), Stokrotka, Netto, Mila, InterMarche i właśnie Dino. Zwykło się mawiać, że Drezdenko to miasto marketów, ale przecież specjaliści do spraw marketingu musieli dobrze zbadać drezdenecki rynek i jeśli zdecydowali rozwinąć sieć marketów Dino, to znaczy, że jest na to zapotrzebowanie. Czy Dino może konkurować z pozostałymi dyskontami? Trudno powiedzieć, na pewno polski kapitał znacznie podnosi mu walory, ale czy ceny będą również jego wielkim atutem? Życzymy powodzenia i czekamy na wielkie otwarcie!

Paulina Zych