Szpital  w Drezdenku służy mieszkańcom całego powiatu, oferując profesjonalne wsparcie, komfortowe warunki leczenia i specjalistyczną pomoc medyczną. Pacjenci mogą korzystać z trzynastu Oddziałów z najwyższym poziomem usług, co  potwierdza certyfikat jakości jaki otrzymała placówka.

Ważne jest podejście do potrzeb pacjentów, dlatego priorytetem na szpitalnych oddziałach jest człowiek i jego choroba. Doskonałe referencje otrzymuje Oddział ginekologiczno- Położniczy,  który mieści się w budynku nowo wybudowanej części szpitala. Poród to wielkie wyzwanie i wysiłek dla każdej kobiety. To także dzień, który pozostaje w pamięci na bardzo długo. Ważne, aby w tym czasie przyszła mama mogła się czuć nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Dlatego modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego w Drezdenku to bardzo ważna inwestycja. Dzięki niej pacjentki otrzymują profesjonalne wsparcie, komfortowe warunki i specjalistyczną pomoc. Zmodernizowany oddział jest wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę i wysoko wyspecjalizowaną kadrę medyczną. Na ginekologii wykonywane są zabiegi innowacyjne, które w zasadzie w województwie nie są powszechne. Stosują je tylko wybrane szpitale kliniczne- chodzi tutaj o dwie grupy zabiegów tj. laparoskopowe usunięcie macicy oraz szereg operacji protezujących dno macicy u kobiet, stosowanych przy zaburzeniach statyki miednicy i przy wysiłkowym nieotrzymaniu moczu- mówi dr n. med. Andrzej Kuczyński ordynator oddziału.

Fot. Katarzyna Jenek.
Fot. Katarzyna Jenek.

W nowej części szpitala znajduje się również Oddział Chirurgii z Pododdziałem Ortopedii, który zaopatruje pacjentów w zabiegi artroskopii kolan, złamań otwartych i zamkniętych oraz protezoplastykę. Koordynatorem ortopedii jest ceniony lekarz ortopeda, traumatolog dr n. med. Paweł Kaczorowski, który współpracuje z wysokiej klasy specjalistami lek. Med. Sławomirem Dziobakiem oraz lek. Med. Danielem Baranem. Ortopedia funkcjonuje w drezdeneckim szpitalu od 5 lat i dysponuje 10 miejscami dla pacjentów. Po przebytych zabiegach operacyjnych pacjent ma prawo skorzystać z dalszego pobytu w szpitalu w Drezdenku na Oddziale Rehabilitacyjnym . Tutaj znajduje się 20 miejsc dla osób ze skierowaniem po szpitalnym ( lub skierowaniem z poradni specjalistycznej) w celu intensywnej rehabilitacji, dzięki której pacjent szybko powraca do zdrowia i sprawności. Oddział oferuje minimum 5 zabiegów dziennie, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Nadmienić należy, iż oprócz bogatej oferty rehabilitacyjnej oddział zapewnia komfortowe warunki pobytu oraz atmosferę iście rodzinną. Szpital w  Drezdenku gwarantuje pobyt w godnych, komfortowych warunkach , najnowocześniejszą aparaturę oraz wyspecjalizowaną kadrę medyczną co jest gwarancją w szybkiego powrotu do zdrowia.

Katarzyna Jenek