Nie zamierzam poddawać się, dziś wpłynęła z mojej strony skarga na działania burmistrza do Sądu Administracyjnego.

W piątek, 13.09. ukazał się w ,,Gazecie Lubuskiej” obszerny artykuł dotyczący unieważnienia konkursu na dyrektora. Wypowiedziały się wszystkie strony ,,sporu”, w tym również przewodniczący samorządu uczniowskiego, Kamil Szrama, który razem z innymi uczniami zorganizowali wiec poparcia dla dyrektora Sławomira Wojciuszkiewicza. W rozmowie z nami zaznaczał, że nauczyciele do ostatniej chwili nic nie wiedzieli, a naklejki rozdał przed szkołą. Wspominał, że jako ósmoklasista wysoko ceni sobie pracę p. Wojciuszkiewicza na rzecz szkoły i ogólnie młodzieży.

W artykule burmistrz Karolina Piotrowska wspomniała, że dyrektor Sławomir Wojciuszkiewcz rzekomo dopuścił do pracy z dziećmi osobę bez kwalifikacji, bez umowy i innych wymaganych dokumentów. Zapytaliśmy dyrektora Sławomira Wojciuszkiewicza, jak było naprawdę:

Ta osoba miała umowę wolontariacką, w dniu kiedy przyszła, od razu był donos, na podstawie którego urząd miejski przysłał kontrolę. To nie była nawet kwestia kilku godzin, a dosłownie krótkiej chwili, nie zdążyłem nawet zrobić wypisu z rejestru pedofilów, to jest obowiązkowa czynność przy zatrudnianiu osób mających pracować z dziećmi. – powiedział Sławomir Wojciuszkiewicz i po chwili dodał – ale prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, ponieważ nie widziała do tego podstaw.

TW: Czy słyszał pan o pomówieniach jakie rzekomo pojawiły się wokół pana osoby? Oskarżono pana między innymi o ateizm?

SW: Tak, słyszałem. Złożyłem już wniosek o pomówienia, zajmuje się tym mój adwokat.

TW: A co z unieważnieniem konkursu? Dość długo trzeba czekać na decyzję od wojewody?

SW: Dziś oficjalnie złożyłem już skargę do Sądu Administracyjnego na działania burmistrza Drezdenka za bezpodstawne unieważnienie konkursu.

Przez wiele lat placówka działała bez zarzutów, mamy wiele sukcesów na swoim koncie, a teraz przy próbie uderzenia we mnie odbija się to na reputacji szkoły. W ostatnim czasie mam ogromne wsparcie wśród nauczycieli, uczniów i zupełnie niezwiązanych osób ze szkołą, to bardzo miłe, bo nawet takie duchowe wsparcie dodaje mi sił do walki. Na pewno nie poddam się, mimo bezpodstawnych donosów, zamierzam dalej działać na rzecz szkoły, bo dla mnie zawsze najpiękniejsze było to, że pracownicy przychodzili nie dla pensji, ale dlatego że lubili swoją pracę i spełniali się w niej, a ja nigdy nie podkładałem nikomu kłód pod nogi i nigdy też nie kontrolowałem nadmiernie ich pracy, ponieważ wiem, jak ważna jest w pracy odpowiednia atmosfera. Wszystko zawsze przebiegało zgodnie z wszelkimi normami.

(Fot. Jasełka w kościele w Drezdenku/ Fot. ze zbiorów SP nr 1 w Dku.)