Światełko do nieba mieszkańcy Drezdenka wypuścili 19. stycznia, czyli w dniu pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza. Ten piękny gest, to wynik niesamowitej charyzmy organizatorek i solidarności lokalnej społeczności.

Jako organizator pragnę podziękować wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali: balony, zimne ognie i znicze, abyśmy mogli skonstruować z nich serce na naszej akcji, dziękuję hali sportowej w Drezdenku za udzielenie nam Stadionu, gdzie wszystko się odbyło, straży pożarne,j która wydała syrenę na uczczenie minutą ciszy śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Bartkowi Ruszkowskiemu i firmie Sundbase za przepiękny podkład muzyczny, podczas którego pan Jan Kuchowicz wygłosił przemówienie – nie jedna łza zakręciła się w oku i spłynęła po policzku w ten mroźny wieczór, za piękne oświetlenie i puszczenie światełka w kształcie serca dla Jurka Owsiaka, który tego wieczoru wrócił i dalej będzie z nami grał w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Światełko do nieba w Drezdenku/ fot. Maciej Kurłowicz.

Agnieszce Tomczyk za wspaniałą współpracę i za słowa w chwilach zwątpienia: „Damy radę, kto jak nie my, Pati”, Maciejowi Kurłowiczowi za uchwycenie najpiękniejszych i najważniejszych momentów tego wieczoru i uwiecznienie ich.

Papież Franciszek powiedział kiedyś: „Jakże byłoby piękne, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć :dziś zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. My również zrobiliśmy piękny gest miłości wobec drugiego człowieka mimo iż pogoda nie sprzyjała, pokazaliśmy MY jako Drezdenko, że potrafimy złączyć małe gesty i okazać jeden wielki w stronę drugiego człowieka, to dla nas było i jest najpiękniejsze, o tym powinniśmy pamiętać wszyscy, bez wyjątku!

Patrycja Jakubow